Partnerzy merytoryczni Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością:

4CF:

4cf

4CF zajmuje się foresightem strategicznym. Specjalizuje się w długoterminowych analizach i strategii – pomaga przedsiębiorstwom, organizacjom rządowym i pozarządowym na całym świecie realizować cele w coraz szybciej zmieniającym się otoczeniu. Zwiększa zdolność szybkiego identyfikowania i wykorzystywania pojawiających się szans i zagrożeń. 4CF utrzymuje się w awangardzie światowego foresightu współpracując m.in. ze strategami wojskowymi, aby zapewnić klientom przewagę rynkową.

Jako środkowoeuropejski oddział The Millennium Project 4CF reprezentuje unikalny system ekspercki, który jest oceniany jako jedna z 7 najlepszych instytucji foresightowych na świecie. W 2012 roku 4CF dołączyło do grona najlepszych na świecie firm zajmujących się prognozowaniem długoterminowym i doradztwem, wg klasyfikacji Foresight Education and Research Network (FERN).

 

The Millennium Project

LogoTMP_240Największy think-tank foresightowy świata, reprezentowany w Polsce przez 4CFThe Millennium Project zapewnia dostęp do sieci ponad 4 tysięcy ekspertów z całego świata i z każdej dziedziny specjalizacji, najnowszych metodologii i narzędzi, aby realizować najlepsze badania foresightowe dla rządów państw (Kuwejt, USA, Azerbejdżan, Egipt, Argentyna), światowych korporacji (Motorola, Monsanto, Ford Corporation, Royal Dutch Shell) oraz Banku Światowego i instytucji ONZ.

The Millennium Project prowadzi badania na zamówienie oraz oferuje dostęp do zbiorowej inteligencji foresightowej przez Global Futures Collective Intelligence System.

 

Polska Przyszłość.

Fundacja Polska Przyszłość – Poland the FuturePolska Przyszłość
Założona przez polsko-australijskiego architekta Marka C. Krawczynskiego Fundacja promuje Polskę i sukcesy jej obywateli, aby ukazywać pozytywne wzory osobowe i tworzyć konstruktywne wizje trwałego rozwoju kraju. Fundacja prowadzi ponadto szereg międzynarodowych projektów w dziedzinie sztuk wizualnych, organizując między innymi spotkania, wystawy i wspólne warsztaty twórców polskich i zagranicznych (m.in. Tajlandia, Irlandia) w Izabelinie.