„Google’ana przyszłość Polski” – co nas czeka do roku 2100? Najnowsza analiza Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością to już drugie wydanie popularnego raportu.
Czy Polska opuści Unię Europejską? Kiedy emerytury sięgną 21 tys. złotych? W którym roku poziom Bałtyku podniesie się o 2 metry? Czy przyjdzie nam dożyć czasów Cyberpunka albo kiedy polska gospodarka wyprzedzi niemiecką? Już po raz drugi przeanalizowaliśmy prognozy dotyczące przyszłości naszego kraju znalezione w wynikach wyszukiwarki Google. Jaką przyszłość Polski odmalowują? Możecie zapoznać się z nimi w infografice poniżej.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na specjalnej podstronie tego przedsięwzięcia. Zachęcamy też do porównań i analizy poprzedniego wydania Przyszłości Polski wg Google. Opublikowaliśmy je na naszej stronie w 2014 r. Inspiracją do realizacji tego projektu, a ściślej jego dowcipnym pierwowzorem było podobe zestawienie przygotowane przez Randalla Munroe. Munroe, twórca xkcd, internetowego komiksu „o romansach, sarkazmie, matematyce i języku”. Stworzył oś czasu z wynikami wyszukań Google dla fraz typu „Do roku…”, „W roku…”. Powtórzyliśmy jego eksperyment skupiając się na przyszłości Polski i rozwijając dużo, dużo szerszy front badań.
“Google’ana przyszłość Polski” nie powstałaby bez zaangażowania analityków i entuzjastów współpracujących z naszym stowarzyszeniem oraz ekspertów PTSP. Chcemy serdecznie podziękować im za zaangażowanie w ten projekt. Do powstania Google’anej przyszłości Polski przyczynili się: Alicja Halbryt (projekt graficzny), Norbert Kołos, Kacper Nosarzewski, Aleksandra Świączkowska oraz Aleksander Zembrzuski. Ilustracje: Tomasz Łaz.