Przyłącz się do 24-godzinnej rozmowy w gronie ludzi z całego świata, aby świętować World Future Day – Światowy Dzień Przyszłości. Zaczynamy 1 marca od Nowej Zelandii, o godzinie 12:00 czasu lokalnego. Kończymy o 12:00 na Hawajach. Polska jest pośrodku 🙂 Jest to otwarta rozmowa o tym, jak budować lepszą przyszłość. Możesz przyłączyć się o dowolnej porze, aby poznać ekspertów od przyszłości i inne zainteresowane osoby. Wspólnie debatujmy o naszej przyszłości.

 

1 marca każdego roku, ludzie zupełnie sobie nieznajomi dyskutują o możliwych światach jutra. Nie po to, by przekonać się wzajemnie do swoich założeń, ale po to, by dzielić się wiedzą, wynikami badaniami nad przyszłością, rozwijać współpracę i nawiązywać nowe przyjaźnie.

Każdy może zająć miejsce przy tym globalnym stole i dołączyć do dyskusji na żywo na temat przyszłości na platformie ZOOM pod linkiem: https://zoom.us/j/9795262723. W którejkolwiek strefie czasowej mieszkasz, możesz dołączyć do nas o godz. 12:00. Drzwi są otwarte, rozmówcy dołączają i wychodzą, kiedy chcą. Jeśli nie możesz zalogować o 12:00 w południe, dołącz do nas przed lub po tej porze. Ekspert z Polski, Kacper Nosarzewski będzie do Waszej dyspozycji pomiędzy 21:30 a 22:30.

Wybierz temat lub włącz się w trwającą dyskusję

To już nie pierwszy raz. Każdego roku, przez ostatnie sześć lat, światowi liderzy myśli dzielili się swoimi poglądami na tematy takie, jak zarządzanie sztuczną inteligencją, przyszłość pracy, budowy wind kosmicznych do miast orbitalnych. Rozmawialiśmy też oczywiście o walce z katastrofą klimatyczną, zapewnieniu dostępu do wody i energii czy zwalczaniu międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Debatowaliśmy o rozwoju przyszłych form demokracji, przeciwdziałaniu wojnie informacyjnej, włączaniu etyki globalnej do procesu decyzyjnego, egzekwowaniu standardów bezpieczeństwa w biologii syntetycznej oraz – ogólnie – o przyszłości ludzkości. Kto wie, co będzie przedmiotem dyskusji w tym roku?

Znani eksperci i partnerzy World Future Day

W tym roku dołączą do nas znani eksperci w dziedzinie foresightu i studiów nad przyszłością, a także Vint Cerf, pionier Internetu (o godzinie 12.00 czasu środkowoeuropejskiego). Zapraszamy! W niedzielę 1 marca po prostu wejdź na stronę internetową https://zoom.us/j/9795262723. Wejdź w rozmowę z innymi osobami, które chcą pracować na rzecz budowania lepszej przyszłości. PTSP jest zaangażowane w projekt World Future Day, który animuje The Millennium Project we współpracy z szeregiem partnerów.

Association of Professional Futurists

Humanity+

Global Futures Literacy Network UNESCO

World Academy of Art and Science

World Futures Studies Federation