Od 7 do 10 lutego Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością będzie gościć w Warszawie Jerome’a C. Glenna, dyrektora międzynarodowego think-tanku The Millennium Project, ocenianego jako jeden z 10 najbardziej innowacyjnych na świecie w najnowszym, prestiżowym rankingu University of Pennsylvania.

Głównym elementem wizyty są keynote speech i panelu podczas konferencji „Rządzenie zorientowane na przyszłość”, która odbędzie się 9 lutego, godz. 12:00-15:00 w sali J. Brudzińskiego na Głównym Kampusie UW.

Informacje o konferencji pojawią się wkrótce na naszej stronie. Wizyta Jerome C. Glenna jest częścią projektu „SOFI V4„, który realizujemy dzięki wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Jerome C. Glenn jest międzynarodowej sławy ekspertem w dziedzinie studiów nad przyszłością. Wywodzi się ze środowiska Peace Corps J.F. Kennedy’ego i instytucji ONZ. W latach 1970. był jednym ze współautorów porozumienia SALT II między ZSRR a Stanami Zjednoczonymi (w zakresie walki rakietowej prowadzonej w przestrzeni kosmicznej). W 1996 r. we współpracy z The Smithsonian Institute oraz ONZ założył The Millennium Project, unikalną organizację ekspercką, obecną dziś w ponad 40 państwach na świecie, której raporty na temat głównych światowych wyzwań doceniają i chwalą m.in. Sekretarz Generalny ONZ Ban-Ki Moon, Prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto i Komisja Europejska. Aktualnie przewodzi The Millennium Project, jest ekspertem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos oraz współpracuje z rządami Dominikany, Korei, Egiptu i Azerbejdżanu nad wdrażaniem polityk zorientowanych na długoterminowy rozwój.