Nasza ekspertka Zofia Bednarczyk na zaproszenie TVN 24 Biznes i Świat opowiadała o przyszłości zabawek w ich edukacyjnym i luddycznym wydaniu. Jakie zabawki są dziś najbardziej popularne i co to mówi o naszym społeczeństwie? Jakie będą zabawki przyszłości? Czy polskie zabawki sprzedają się dobrze i jakie są czynniki konkurowania? Drony, roboty, elektronika. Zmieniają się zabawki, a wraz z nimi wspomnienia z dzieciństwa. O przyszłości zabawek i o tym, czy klocki oraz misie odejdą do lamusa – o tym ze swoimi gośćmi w programie „Świat” w TVN24 BiS rozmawiał 11 lipca 2018 r. Rafał Wojda.

Zabawki są elementem systemu wspierającego rozwój dziecka. Mogą być ważnym narzędziem budowy aparatu poznawczego, przekazywać wartości. Przede wszystkim jednak nie mogą być nudne!

Zofia Bednarczyk jest kierownikiem ds. badań w firmie foresightowej 4CF. Bada na potrzeby przedsiębiorstw oraz instytucji państwowych optymalne strategie pozyskiwania i wykorzystania wiedzy na potrzeby zarządzania strategicznego. Jest również odpowiedzialna za prowadzenie międzynarodowych projektów badawczych (m.in. granty Comenius i KIEM Min. Nauki Holandii, grant Erasmus+) w dziedzinie myślenia strategicznego i kompetencji foresightowych. W 2017 r. prowadziła projekt badawczy dot. przyszłości polskiego sektora zabawkarskiego. Zofia Bednarczyk jest absolwentką (summa cum laude) jednoczesnych ekonomiczno-menedżerskich studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim, jak również studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej (pierwsza lokata).