Tegoroczne wydanie raportu State of the Future – jednego z najbardziej wpływowych źródeł wiedzy o przyszłości – po raz pierwszy ukazuje się po polsku. Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością przygotowało streszczenie, zawierające kluczowe wnioski z pracy międzynarodowego zespołu kilkuset ekspertów. Można je pobrać tutaj.

State of the Future łączy najnowsze odpowiedzi na pytania dotyczące globalnych trendów, które zadają sobie decydenci polityczni, prezesi firm i szefowie organizacji pozarządowych z analizami sektorowymi. W tym roku podejmuje na przykład problem sytuacji w Egipcie po niedawnej rewolucji, temat rynku sztuki i rozrywki jutra oraz ocenia perspektywy rozwoju Ameryki Łacińskiej. Zdaniem Ban Ki-Moona, Sekretarza Generalnego ONZ, State of the Future daje bezcenny wgląd w przyszłość naszej planety i jej mieszkańców.

Ukazujący się corocznie od 1997 roku raport liczy w wersji drukowanej ponad 100 stron, wypełnionych błyskotliwymi analizami danych, przeprowadzonymi przez uznane autorytety w dziedzinie prognozowania, futurologii oraz ekspertów nauk szczegółowych. Jego poprzednie wydanie zostało przetłumaczone na 7 języków i trafiło na biurka wszystkich najważniejszych decydentów na całym świecie.

Dodatkiem do wersji drukowanej jest ponad 8500 stron dokumentów, na których oparto aktualne prognozy. Redaktorzy Technological Forecasting and Social Change, międzynarodowego czasopisma naukowego, najzwięźlej spointowali ukazanie się nowego wydania State of the Future: „Każdy, i mówię serio – KAŻDY – powinien przeczytać ten niesamowity tekst – kropka!”.