The Millennium Project, międzynarodowy think-tank, zajmujący się studiami nad przyszłością, działa lokalnie za pośrednictwem inicjatyw kontynentalnych. W Europie oddziały te zrzeszone są w Europejskim Kolegium Foresightu Regionalnego.

W ramach współpracy europejskiej instytucji zrzeszonych w European Regional Foresigth College, firma 4CF, która pełni w polsce funckję przedstawicielstwa The Millennium Project, zorganizowałoa21 i 22 listopada międzynarodowe spotkanie branżowe w Warszawie. W ramach tego wydarzenia, 22 listopada na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się otwarte seminarium z udziałem zagranicznych specjalistów oraz ekspertów z 4CF, które przyciągnęło uwagę przedstawicieli ministerstw, organizacji gospodarczych i uczelni wyższych z różnych stron kraju, zainteresowanych tematyką foresightową.

Sukces seminarium potwierdził wskazywaną potrzebę szerzenia w Polsce kultury foresightu wysokiej jakości, której rzecznikiem jest również nasze stowarzyszenie. Spotkanie w Warszawie odbyło się w związku z konferencją klimatyczną COP 19, której wyniki przedstawiła przedstawicielka United Nations Global Compact. Partnerem seminarium był Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Panel dyskusyjny podczas otwartego seminarium

Panel dyskusyjny na temat roli foresightu w adresowaniu zmian klimatycznych.