11 stycznia 2014 r. w Akademii im. Leona Koźmińskiego odbyła się organizowana przez Sieć Sensownego Biznesu Niekonferencja „Zmienia Się!”. Zebrała liderów zmian i innowatorów, aby wspólnie dyskutować o fundamentalnych zmianach zachodzących na naszych oczach oraz o zagrożeniach i możliwościach z nimi związanymi, zwłaszcza z punktu widzenia przedsiębiorczości społecznej.

Z jednej strony możemy obserwować duże zmiany w postawach, priorytetach i świadomości ludzi. Z drugiej strony nowa technologia, ruchy i innowacje otwierają nowe możliwości odblokowując ogromne pokłady kreatywności. Dyskutowaliśmy o tym, co nowe trendy i związane z nimi nowe style życia, ruchy
społeczne, a także modele biznesowe mogą znaczyć dla konkretnego człowieka, firmy, pracownika, konsumenta czy całego społeczeństwa.

Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością było partnerem wydarzenia, a jako mówca reprezentował nas Kacper Nosarzewski z 4CF, który przedstawiał ponad trzystuosobowej grupie słuchaczy nowe koncepcje zmian i foresightowe sposoby myślenia o przyszłości.

Copyright by Łukasz Mirocha

Copyright by Łukasz Mirocha

O „Zmienia się!” napisał między innymi:

http://czlowiekitechnologie.com/nie-konferencje-%E2%80%9Ezmienia-sie-spotkanie-geek-girl-carrots-makerspace-czwartek-social-media-o-tym-ze-nowoczesne-technologie-buduja-mosty-miedzy-ludzmi/

Sieć Sensownego Biznesu buduje ekosystem tworzenia i rozwijania przedsięwzięć opartych na crowdsourcingu, ekonomii współdzielonej i przedsiębiorczości społecznej.