W nowym wydaniu specjalnym Newsweeka rozmowa z ekspertem naszego stowarzyszenia Maciejem Jagaciakiem. Redaktor Anna Kiedrzynek pytała go o pracę foresightera – jej praktyczne i metodologiczne tajniki.

Zachęcamy do lektury – cały numer specjalny „Newsweek. Tajemnice Przyszłości” poświęcony jest trendom i prognozom. Przygotowane pod kierunikiem Macieja Gajka wydanie zawiera wywiady, artykuły problemowe, omówienia scenariuszy i fragment książki „21 lekcji na XXI wiek” Y. N. Harariego. Wśród gości numeru są m.in. Aleksandra Przegalińska, Dariusz Ćwiklak, dr Dariusz Bruncz i wielu innych.

Maciej Jagaciak specjalizuje się w przyszłości technologii i zaawansowanych metodach foresightu strategicznego. Pracuje w firmie doradczej 4CF na stanowisku Foresight Engineer.

Przemawiał i szkolił nt. przyszłości oraz foresightu m.in. na zaproszenie PwC, Akademii Marynarki Wojennej, Kiloutou Polska, PTWP oraz Asseco. Dlatego w swoim dorobku ma szereg analiz dotyczących m. in. przyszłości sztucznej inteligencji, wytwarzania i druku 3D, czy przyszłości postaw konsumenckich. Projektuje gry i warsztaty, współprowadził również projekty militarne. Artykuły Macieja Jagaciaka możecie przeczytać m.in. na łamach PTSP.pl.

W przeszłości pracował m.in. w dużych firmach przemysłowych jako inżynier utrzymania ruchu, wdrażając metodykę LEAN i analizy proefektywnościowe. Zdobył dyplom magistra inżyniera automatyki i robotyki na Politechnice Warszawskiej.

Tajemnice Przyszłości